sobota, 18 stycznia 2014

Zarządzanie czasem z Trello

Dawno nic nie wrzuciłem. Teraz niestety zdjęć pomalowanych modeli też nie pokażę.
Po zapoznaniu się z wpisem na blogu Fire Anta, chętnie zabrałem się za testowanie opisanego tam narzędzia. Trello jest proste w obsłudze i dzięki niemu można mieć wgląd w postępy, bądź ich brak, pracy jaką mamy do wykonania. Nie musi to być dosłownie "praca". Mogą to być różne czynności, których uporządkowaniem i zarządzaniem można się zająć.

A tutaj jest efekt moich wstępnych poczynań z Trello. To, czym aktualnie się zajmuję, znajduje się na liście "warsztat per miesiąc". Z kolei wszystkie prace, które ukończę od momentu rozpoczęcia korzystania z Trello, wylądują na ostatniej liście. Nie wykorzystuję jeszcze bardzo ważnej funkcji jaką jest ustawianie terminów dla poszczególnych zadań-kart.

Jedyne do czego mogę się przyczepić to różne zachowania programu na zamieszczanie zdjęć w poszczególnych kartach. Zdjęcia zamieszczane w ten sam sposób raz się wyświetlają w postaci miniaturki, a raz nie. Przydałby się bardziej "obrazkowy" tryb prezentacji progresu. Teraz wyświetla się w postaci słabo widocznych cyferek np 2/10, a mógłby to być, zmieniający kolor wraz z postępem, pasek widoczny na każdej karcie.

Mimo powyższych uwag mogę gorąco zachęcać każdego do wypróbowania Trello. Tym bardziej, że jest darmowy i nie wymaga żadnej instalacji ponieważ działa w przeglądarce. Jest też wersja na smartfona również za darmo :)

Mam nadzieję, że następny wpis będzie już zawierał malarski konkret ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz